• WITAMY NA STRONIE ZESPOŁU SZKÓŁ NR 49 W WARSZAWIE!
      • LX Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Górskiego

.
        • Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego

• Jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Zespołu Szkół nr 49 ❤
          W latach 1912-1915 Kardynał S. Wyszyński był uczniem gimnazjum im. Wojciecha Górskiego w Warszawie. Kontynuację tradycji gimnazjum w 1982 roku przejęło LX Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Górskiego, wchodzące w skład ZS nr 49.
          Jesteśmy bardzo dumni, że tak Wspaniały Człowiek jest Absolwentem naszej szkoły.
        • Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego

• Jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Zespołu Szkół nr 49 ❤

• Przyszłość w rękach dzieci

Projekt Erasmus+ nr 2020-1-PL01-KA229-081814

• NARODOWY DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

#SZKOŁADOHYMNU

Dzisiaj z całą społecznością szkolną świętowaliśmy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie przyszli do szkoły w odświętnych strojach z przypiętymi kotylionami.

O godzinie 11:11 odśpiewaliśmy Hymn Państwowy, a następnie obejrzeliśmy w salach lekcyjnych prezentację o Święcie Niepodległości.

• Halloween

Uczniowie klas drugich zapoznali się z ze zwyczajem krajów anglojęzycznych - Halloween.

Zrobiliśmy dynie i pamiątkowe zdjęcia. Zabawy było co nie miara.

Halloween, jak co rok wypada o tej samej porze, a dokładniej 31 października. Nazwa Halloween to skrót od All Hallow Even, który oznacza Wigilię Wszystkich Świętych, podczas której ludzie odprawiali modły za wszystkich zmarłych. Jedni wiążą to święto z celtyckimi obrządkami Samhaim, które był z kolei związane były ze świętem zmarłych. Celtowie wierzyli, że podczas święta zmarłych zaciera się granica między światem żywych i umarłych. To właśnie w tym dniu duchy przedostawały się do rzeczywistości ludzi, a dusze zmarłych zapraszane były do domów.

• WYCIECZKA 2PB I 2PC

W dniach 4-6 października klasy 2PB i 2PC były na wycieczce w Krakowie i okolicach. Zakwaterowani byliśmy w Dobczycach w bardzo ładnie położonym hotelu „Kasztelan” z widokiem na jezioro Dobczyckie.

Dwa pierwsze dni spędziliśmy w „Arenie Mocy” w Sierakowie, gdzie mieliśmy dużo zajęć.

Zaliczyliśmy strzelnicę paintballową, tor przeszkód i do szybkiej jazdy dla autek RC, rozgrywki painballowe oraz paintballowy tor przeszkód na czas, a w przerwie było ognisko z pieczeniem kiełbasek.

• TEATR KAMIENICA

Nowa galeria TEATR KAMIENICA została dodana do albumu fotograficznego

W Teatrze Kamienica nasi uczniowie obejrzeli drugą z kolei sztukę z tryptyku edukacyjnego, spektakl pt. "My dzieci z Dworca ZOO". Ponadto uczniowie poznali niezwykłą historię miejsca, w którym 12 lat temu powstał teatr Emiliana Kamińskiego, stworzony z pasji i miłości do Warszawy. Obejrzeli też, prezentowaną w Teatrze, piękną i bezcenną makietę przedwojennej Warszawy, miasta nazywanego "Paryżem Północy". W lekcji w terenie uczestniczyli uczniowie klas: 1PA, 1PB, 3PA i 3PD

• SPOTKANIE Z POWSTAŃCEM WARSZAWSKIM