• NARODOWY DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI
    • NARODOWY DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

    • #SZKOŁADOHYMNU

     Dzisiaj z całą społecznością szkolną świętowaliśmy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

     Uczniowie przyszli do szkoły w odświętnych strojach z przypiętymi kotylionami.

     O godzinie 11:11 odśpiewaliśmy Hymn Państwowy, a następnie obejrzeliśmy w salach lekcyjnych prezentację o Święcie Niepodległości.

     Szkolne korytarze zapełniły się pięknymi dekoracjami, które uświetniły ten niezwykły dzień.

   • Halloween
    • Halloween

    • Uczniowie klas drugich zapoznali się z ze zwyczajem krajów anglojęzycznych - Halloween.

     Zrobiliśmy dynie i pamiątkowe zdjęcia. Zabawy było co nie miara.

     Halloween, jak co rok wypada o tej samej porze, a dokładniej 31 października. Nazwa Halloween to skrót od All Hallow Even, który oznacza Wigilię Wszystkich Świętych, podczas której ludzie odprawiali modły za wszystkich zmarłych. Jedni wiążą to święto z celtyckimi obrządkami Samhaim, które był z kolei związane były ze świętem zmarłych. Celtowie wierzyli, że podczas święta zmarłych zaciera się granica między światem żywych i umarłych. To właśnie w tym dniu duchy przedostawały się do rzeczywistości ludzi, a dusze zmarłych zapraszane były do domów. 

    • WIZYTA W MALADZE

    • W październiku odbyła się druga wizyta projektowa w  szkole partnerskiej w hiszpańskiej Maladze, w ramach przedsięwzięcia Górski w  Andaluzji. Było fantastycznie!

   • * * * Z okazji Dnia Nauczyciela * * *
    • * * * Z okazji Dnia Nauczyciela * * *

    • Dziękujemy!!!

     Za każdy uśmiech, życzliwość i dobrą radędla naszych dzieci.

     Życzymy Państwu zdrowia, cierpliwości, wytrwałościi, zrozumienia dla uczniów,
     żeby Państwa praca była jak najprzyjemniejsza, a nauka dla dzieci przy Państwa wsparciu 
     stała się wspaniałą przygodą intelektualną.

     W imieniu rodziców i uczniów 

     Rada Rodziców
     przy Zespole Szkół nr 49 

    • WYCIECZKA 2PB I 2PC

    • W dniach 4-6 października klasy 2PB i 2PC były na wycieczce w Krakowie i okolicach. Zakwaterowani byliśmy w Dobczycach w bardzo ładnie położonym hotelu „Kasztelan” z widokiem na jezioro Dobczyckie.

     Dwa pierwsze dni spędziliśmy w „Arenie Mocy” w Sierakowie, gdzie mieliśmy dużo zajęć.

     Zaliczyliśmy strzelnicę paintballową, tor przeszkód i do szybkiej jazdy dla autek RC, rozgrywki painballowe oraz paintballowy tor przeszkód na czas, a w przerwie było ognisko z pieczeniem kiełbasek.

     Trzeciego dnia odbyliśmy spacer z przewodnikiem po Krakowie.

     Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni i przede wszystkim zintegrowani.

     Beata Opiela, Joanna Wiejak, Marcin Zioło

   • MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2021
    • MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH 2021

    • W październiku biblioteki szkolne na całym świecie obchodzą swoje święto.

     1 października rozpoczął się Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (MMBS) ustanowiony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Tradycja tego święta ma już 20 lat.

     Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, rozbudzanie i kształtowanie kultury czytelniczej, integracja środowiska szkolnego.

   • KONKURS - CAŁA PRAWDA O CZYTANIU KSIĄŻEK
    • KONKURS - CAŁA PRAWDA O CZYTANIU KSIĄŻEK

    • Regulamin szkolnego konkursu na wiersz, rymowankę lub hasło reklamujące książkę, bibliotekę oraz czytanie:

     Cele:

     -rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów w wykorzystaniu różnych środków wyrazu,

     - popularyzacja czytelnictwa,

     - umacnianie wiary we własne siły i możliwości osiągania sukcesów,

     - zachęcanie dzieci do aktywności twórczej,

     - rozbudzanie zainteresowania biblioteką.

      

     Adresaci: uczniowie klas II – V Szkoły Podstawowej oraz Liceum Ogólnokształcącego w ZS nr 49.

     - Przedmiotem konkursu jest wiersz –rymowanka lub oryginalne hasło promujące książkę, bibliotekę szkolną oraz czytanie.  Prace mogą zawierać elementy baśniowe.

     Każdy uczeń może złożyć tylko jedną pracę. - Przystąpienie ucznia do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.

      

     Termin: Prace należy wysłać na e-mail marta.latek@gorski.edu.pl do 29 października 2021r. i zamieścić imię i nazwisko ucznia oraz klasę.

      

     Ocena: Komisja konkursowa wybierze najlepsze wiersze i hasła, oceniana będzie pomysłowość, oryginalność oraz zgodność z tematem konkursu. Ogłoszenie wyników nastąpi  2 listopada 2021r. na stronie internetowej szkoły.

     Uczestnicy konkursu otrzymają nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

      

     Organizatorzy: Biblioteka szkolna

     Zapraszamy do udziału!!!

    • TEATR KAMIENICA

    • Nowa galeria TEATR KAMIENICA została dodana do albumu fotograficznego

     W Teatrze Kamienica nasi uczniowie obejrzeli drugą z kolei sztukę z tryptyku edukacyjnego, spektakl pt. "My dzieci z Dworca ZOO". Ponadto uczniowie poznali niezwykłą historię miejsca, w którym 12 lat temu powstał teatr Emiliana Kamińskiego, stworzony z pasji i miłości do Warszawy. Obejrzeli też, prezentowaną w Teatrze, piękną i bezcenną makietę przedwojennej Warszawy, miasta nazywanego "Paryżem Północy". W lekcji w terenie uczestniczyli uczniowie klas: 1PA, 1PB, 3PA i 3PD

    • SPOTKANIE Z POWSTAŃCEM WARSZAWSKIM

    • Nowa galeria SPOTKANIE Z POWSTAŃCEM WARSZAWSKIM została dodana do albumu fotograficznego

      

     Gościem w naszej szkole był Pan prof. Leszek Żukowski, ps. „Antek”, członek Szarych Szeregów i żołnierz Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego oraz więzień obozów koncentracyjnych. Profesor nauk technicznych, major Wojska Polskiego w stanie spoczynku, w latach 2013–2020 prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. W Powstaniu Warszawskim na początku służył jako łącznik, gdy zdobył broń, od 7 VIII 1944 był żołnierzem batalionu "Łukasiński". Gdy upadała Starówka, skierowany na Pl. Teatralny, by pozorować obecność powstańców. Tu aresztowany 2 IX i wywieziony do obozu koncentracyjnego Flossenbürg gdzie przeżył 8 miesięcy, następnie po 7 dniach marszu, dotarł do obozu koncentracyjnego Dachau, gdzie spędził kilka dni, aż do wyzwolenia przez Amerykanów. Dziś swoimi doświadczeniami Pan Profesor podzielił się z naszymi uczniami z klas: 1PA i 2PC

    • DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - 1b

    • Nowa galeria DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - 1b została dodana do albumu fotograficznego

     W klasie 1b na lekcjach mówiliśmy o Hiszpanii. Uczniowie dowiedzieli się m.in. kilku ciekawostek na temat tego, że lizaki wymyślili Hiszpanie, a logo Chupa Chups zaprojektował hiszpański artysta Salvador Dali. Dzieci w grupach wykonały prace inspirowane jego twórczością.

    • LEKCJE W TERENIE

    • Nowa galeria LEKCJE W TERENIE została dodana do albumu fotograficznego

     Nasi uczniowie uczestniczyli w lekcji geografii (z licznymi elementami historii) w terenie. Huta Warszawa, dzisiaj pod nazwą ArcelorMittal Warszawa, wiosną przyszłego roku świętować będzie 65 lat działalności, tj produkcji stali. Ten potężny zakład ma blisko 300 ha powierzchni, zatrudnia ponad 500 pracowników i 200 podwykonawców, którzy rocznie produkują ponad pół miliona ton stali w 500 gatunkach, tj 200 tys km prętów, co oznacza, że można by nimi 5 razy opleść Ziemię. Co drugi samochód w Europie zawiera stal wyprodukowaną w warszawskiej hucie. Niezwykłe rzeczy działy się tu w VIII 1980r. gdy rodziła się Solidarność. Wybuchły strajki i na prośbę hutników przybył tu ks. Jerzy Popiełuszko, który szybko stał się przyjacielem hutników. Do dziś stoi tu ołtarz przy którym ks. Jerzy sprawował Eucharystię.

    • MUZEUM KATYŃSKIE - KLASA 3PD

    • Nowa galeria MUZEUM KATYŃSKIE - KLASA 3PD została dodana do albumu fotograficznego

     Dziś, w 82. Rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę, uczniowie kl. 3PD zwiedzili Muzeum Katyńskie. Otwarto je dokładnie 6 lat temu, w kaponierze twierdzy - Cytadeli Warszawskiej. To pierwsza na świecie placówka martyrologiczno - muzealno - badawcza dokumentująca zbrodnię katyńską, popełnioną na 22 tys. jeńców i więźniów (w tym 15 tys. oficerach) przetrzymywanych w latach 1939 - 1940 w sowieckich obozach i więzieniach. Są tu dowody zbrodni, wydobyte w latach 90. XX w. z czterech cmentarzy katyńskich: Katyń, Charków, Miednoje, Bykownia. Eksponowanych jest "tylko" 7 tyś dowodów, zaś 30 tys znajduje się w magazynach.

    • ZWIEDZANIE MUZEUM Mt 5, 14

    • Nowa galeria ZWIEDZANIE MUZEUM Mt 5, 14 została dodana do albumu fotograficznego

     Reprezentacja klasy 3 PD miała przyjemność zwiedzić (działające zaledwie od 1,5 roku) Muzeum Mt 5,14, które za pomocą nowoczesnego przekazu opowiada historię m.in. ucznia naszej szkoły - Stefana Wyszyńskiego, beatyfikowanego 12 września b.r. Jego postawa i działanie jako Prymasa Polski miały nieoceniony wpływ na sytuację Polaków i Kościoła w powojennej Polsce, rządzonej przez reżim komunistyczny. Uczniowie mogli też dowiedzieć się o mniej znanych faktach z życia Wyszyńskiego, o latach jego młodości, działaniach w okresie międzywojennym czy podczas okupacji niemieckiej. Muzeum to również fascynująca opowieść o historia Polski, przypominająca burzliwy wiek XX od 1901r. (narodziny Prymasa) do 2005r. (śmierć Jana Pawła II).

    • PALMIRY

    • Nowa galeria PALMIRY została dodana do albumu fotograficznego

     W środę 15 września uczniowie klas 3PB i 3PC uczestniczyli w wycieczce do Kampinoskiego PN. Odbyli spacer przez Puszczę Kampinoską, zwiedzali Muzeum Miejsce Pamięci - Palmiry oraz cmentarz.

    • NASZ GOŚĆ

    • Nowa galeria NASZ GOŚĆ została dodana do albumu fotograficznego

     Naszym gościem była dziś Pani Joanna Król, od 11 lat przewodnik - wolontariusz Muzeum Powstania Warszawskiego. Warszawianka od pokoleń. Urodziła się w dniu, gdy Polacy zdobyli Monte Cassino, (były to równocześnie 24 urodziny Karola Wojtyły).

     Pani Joanna podzieliła się swoją wiedzą o czasach okupacji, a także swoimi doświadczeniami z trudnego okresu powojennego w Warszawie. Praca w Muzeum daje jej "metafizyczny kontakt z rodziną" gdyż jej najbliżsi (rodzice, dziadkowie) doświadczyli największego okrucieństwa niemieckiej okupacji.

     Pani Joanna urodziła się na Woli, a gdy miała 10 tygodni, Niemcy rozpoczęli rzeź Woli - obok holokaustu, największe ludobójstwo na okupowanych ziemiach polskich. Po wojnie, w skrajnej biedzie i głodzie, dorastała w ruinach Warszawy, mieszkając najpierw na zniszczonej Woli. Po studiach, Pani Joanna pracowała blisko 40 lat jako nauczycielka dzieci niepełnosprawnych.

     W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas: 1PB, 1PD, 2PC i 3PD

    • Certyfikat Varsavianistyczny

    • Nowa galeria Certyfikat Varsavianistyczny została dodana do albumu fotograficznego

     Nasza szkoła otrzymała Certyfikat Varsavianistyczny 😀 Tym samym otrzymaliśmy stały tytuł Varsavianistycznej Szkoły 😀 a jest to efekt naszych szerokich, kilkuletnich działań, popularyzujących wiedzę o Warszawie, m.in: lekcje w terenie, spotkania z Powstańcami i innymi osobistościami związanymi z Warszawą, kartki świąteczne dla kombatantów, upamiętnianie rocznic, czy działania charytatywne 😀 Na zdjęciu reprezentacja naszej szkoły: uczniowie klasy 3PD z wychowawcą Tomaszem Markowskim koordynatorem projektu varsavianistycznego.

   • 82. rocznica agresji sowieckiej na Polskę
    • 82. rocznica agresji sowieckiej na Polskę

    • Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski

     oraz Prezes Fundacji Poległym i Pomordowanym na Wschodzie gen. dyw. Leon Komornicki

     mają zaszczyt zaprosić na uroczystość upamiętniającą 82. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę,

     która odbędzie się 17 września 2021 r. o godz. 17.00 w Warszawie

     przed Pomnikiem Poległym i Pomordowanym na Wschodzie,

     Skwer Matki Sybiraczki

   • BEZPŁATNA INFOLINIA DLA DZIECI, MŁODZIEŻY, RODZICÓW I NAUCZYCIELI
    • BEZPŁATNA INFOLINIA DLA DZIECI, MŁODZIEŻY, RODZICÓW I NAUCZYCIELI

    • W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, chcemy kontynuować pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne.

     Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów.

     Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

     Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

     Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

   • WEBINARIA DLA RODZICÓW: Szczepienia przeciwko COVID-19  
    • WEBINARIA DLA RODZICÓW: Szczepienia przeciwko COVID-19  

    • Zapraszamy rodziców i opiekunów prawnych do zapoznania się z nagraniami z webinariów dotyczących szczepień przeciwko COVID-19 dzieci i młodzieży powyżej 12. roku życia.

     Podczas webinariów eksperci odpowiedzieli m.in. na pytania przesłane przez rodziców.

     Szczegóły w zakładce SZCZEPIENIA

   • SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID-19 DLA DZIECI
    • SZCZEPIENIA PRZECIWKO COVID-19 DLA DZIECI

    • Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat.

     Szczepienia będą odbywały się w istniejącej bazie punktów szczepień populacyjnych i powszechnych oraz na terenie placówek oświatowych (tryb mobilny). 

     Tryb mobilny będzie realizowany przez doświadczone podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.


     Przygotowanie się ucznia do szczepienia

     Przed szczepieniem rodzice powinni zwrócić także szczególną uwagę na rzetelne wypełnienie kwestionariusza. Ważne jest, aby podali wszystkie istotne informacje o zdrowiu dziecka.

     Kwestionariusz_wstepnego_wywiadu_przesiewowego_przed_szczepieniem_osoby_niepelnoletniej_przeciw_.pdf

     Szczepienia_uczniow_w_wieku_12-18_lat_-_deklaracja_na_szczepienia_RODZIC.pdf​​​​​​​

     Oswiadczenie_zgoda_przetwarzanie_szczepienie_dziecko.pdf

     Kaluzula_informacyjna_zgoda_szczepienie_dzieci.pdf​​​​​​​


     Dlaczego warto się zaszczepić? 

     Szczepionka to najlepszy sposób na przerwanie transmisji wirusa, a tym samym na powrót do życia, które znamy sprzed okresu pandemii. Zaszczepienie się jak największej liczby osób zwiększa szansę na trwały powrót do stacjonarnych zajęć w szkołach, placówkach i na uczelniach, wydarzeń kulturalnych czy spotkań rodzinnych i towarzyskich. Dzięki szczepionce możemy chronić nie tylko nas samych, ale także naszych najbliższych. 


     Jak działa szczepionka? 

     Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19. Szczepionka jest darmowa i dobrowolna. 


     WIęcej informacji:

  • Kontakty

   • Zespół Szkół nr 49 w Warszawie
   • ul. Lwa Tołstoja 2; 01-910 Warszawa
   • tel: +48 22 835 95 58 fax: +48 22 835 95 58
   • sekretariat@gorski.edu.pl
   • Rekrutacja : rekrutacja@gorski.edu.pl
   • admin@gorski.edu.pl
   • BIP: zs49.bip.um.warszawa.pl
   • e-PUAP: /ZSnr49Warszawa/domyslna
 • Media społecznościowe

 • Galeria zdjęć

   brak danych