• Wycieczka do Barcelony

        • Nowa galeria Wycieczka do Barcelony została dodana do albumu fotograficznego

          2 dzień wycieczki do Barcelony za nami. Dzień spędziliśmy podróżując w czasie pomiędzy gotykiem, secesją a współczesnością. Barcelona jest drugim największym miastem w Hiszpanii - centrum finansowym. Swoje korzenie czerpało z tradycji rzymskich. Odwiedziliśmy Katedrę Sagrada Familia-symbol Barcelony (do tej pory nie udało się współczesnym architektom dokończyć dzieła nieokiełznanej wyobraźni Gaudiego). Następnie zobaczyliśmy Katedrę Świętej Eulalii- patronki młodzieży (jeden z najstarszych kościołów w Barcelonie). Domy Gaudiego, Casa Mila i Casa Batllo, pokazały nam kwintesencję secesji, czyli użyteczność w pięknym wydaniu. Mieliśmy również okazję przespacerować się głównym deptakiem Barcelony- Las Ramblas, gdzie nauczyliśmy się podzielności uwagi- podziwialiśmy piękne kamienice mocno trzymając portfele w dłoniach 😂 Ostatnim przystankiem było kolejne dzieło Gaudiego- Park Guell, gdzie znajduje się najpiękniejsza i najdłuższa ławka na świecie. Saludos desde Barcelona!!! Górski pozdrawia!!!!

        • Spotkanie z prof. Leszek Żukowski ps. „Antek”

        • Nowa galeria Spotkanie z prof. Leszek Żukowski ps. „Antek” została dodana do albumu fotograficznego

          6 października 2022r., na spotkanie z naszymi uczniami przybył prof. Leszek Żukowski ps. „Antek”. Członek Szarych Szeregów i żołnierz Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego, więzień obozów koncentracyjnych Flossenburg i Dachau. Opowiedział wiele przejmujących wspomnień. Gdy wybuchła wojna w 1939r. miał skończone 10 lat. W V 1943r. jako harcerz uczestniczył w defiladzie w Alejach Ujazdowskich - pokazie siły przed Niemcami. W powstaniu na początku był łącznikiem na Woli, od 7 VIII z bronią w ręku walczył na Starym Mieście. Najbardziej wstrząsającym przeżyciem w powstaniu był dla niego dzień 14 VIII, gdy na barykadzie przy ul. Senatorskiej, z rąk Niemca zginął jego dowódca, który wcześniej przyjmował go do wojska. Po kapitulacji Starówki i selekcji w kościele św. Wojciecha na Woli, został przewieziony stłoczonym i zamkniętym na 6 dni wagonem kolejowym do obozu koncentracyjnego Flossenburg. Tu spędził 8 miesięcy i doświadczył ciężkiej pracy w kamieniołomie i fabryce, koszmarnego znęcania się przez Niemców, ogromnego głodu i brudu. Następnie przetransportowany do Dachau, gdzie po wyzwoleniu przez Amerykanów, ważył 29kg i miał tyfus. Po wojnie pozostał na terenie Niemiec, gdzie rozpoczął naukę. Do Polski wrócił w V 1947, gdzie kontynuował karierę naukową z technologii drewna. W latach 1979-95 był profesorem SGGW. Jest ostatnim z żyjących członków związku więźniów Flossenburga. W latach 2013-2020 był wiceprezesem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. W żywej lekcji historii uczestniczyli uczniowie klas: 1LA, 2PA, 3PC.

        • Międzynarodowy Dzień Języków Obcych

        • Nowa galeria Międzynarodowy Dzień Języków Obcych została dodana do albumu fotograficznego

          26 września to Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Miło nam poinformować, że w tym dniu nasi uczniowie zmagali się z quizem na temat szeroko pojętej kultury krajów anglojęzycznych. Uczniowie i uczennice mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o patronach UK, królowej Elżbiecie, wysokości wodospadu Niagara czy gdzie zbudowano Titanic.

        • Odwiedziny Jana Witkowskiego ps. "Jasia"

        • Nowa galeria Odwiedziny Jana Witkowskiego ps. "Jasia" została dodana do albumu fotograficznego

          28 września 2022r. gościł w naszej szkole Pan Jan Witkowski ps. "Jaś", który opowiedział nam o swoich doświadczeniach: z okresu okupacji, Powstania Warszawskiego i powojennych. Mieszkał z rodziną w Śródmieściu, zaś na Woli prowadzili sklep, który stał się punktem kontaktowym. Uczęszczał na tajne komplety. Był świadkiem licznych form małego sabotażu. Opowiadał o trudnej sytuacji materialnej i doświadczeniu głodu podczas wojny. Cudem uciekł z łapanki, gdy wpadł w "kocioł" na obecnym Pl. Piłsudskiego. Gdy wybuchło Powstanie Warszawskie miał 13 lat. Służył jako łącznik w nieuzbrojonym batalionie "Iwo" stacjonującym przy ul. Marszałkowskiej 74. Po powstaniu wywieziony, przez obóz przejściowy w Ożarowie, do obozu karnego w Hamburgu gdzie pod nr 222696, ciężko pracował od listopada 1944r. do maja 1945r. Do zniszczonej Warszawy wrócił w 1946r. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z klas: 1LB, 2PD, 2PA.

      • METODA TOMATISA W NASZEJ SZKOLE
        • METODA TOMATISA W NASZEJ SZKOLE

        • Od października 2022 roku po otrzymaniu niezbędnych certyfikatów i licencji w naszej szkole rozpoczną się zajęcia treningu słuchowego Metodą Tomatisa.

          Alfred Tomatis był francuskim lekarzem specjalizującym się w otolaryngologii. Był jednym z pionierów w dziedzinie terapii za pomocą dźwięku oraz stymulacji słuchowej. Dzięki swoim badaniom ustanowił fundamentalne rozróżnienie pomiędzy słyszeniem i słuchaniem, wskazując na ścisłe powiązania między uchem, mózgiem i ciałem.

          Metoda Tomatisa to program naturalnej stymulacji mózgu muzyką i głosem. Metoda ta znacząco poprawia zdolności motoryczne, emocjonalne i poznawcze.

          Bazując na ponad 33 badaniach naukowych i klinicznych oraz efektach pracy 1800 przeszkolonych i praktykujących na całym świecie profesjonalistów - specjalistów Metody Tomatisa opracowano TalksUp urządzenie do treningu słuchowego pozytywnie wpływające na:

          * zaburzenia przetwarzania słuchowego,

          * integrację sensoryczną,

          * uwagę, koncentrację, pamięć,

          * zakłócenia motoryki,

          * problemy w komunikowaniu się,

          * stres i stany lękowe,

          * problemy w nauce,

          * zachowania społeczne,

          * inteligencję emocjonalną,

          * rozwój osobowości i samopoczucie.

          Po treningu słuchowym Metodą Tomatisa dzieci mają wyższy poziom energii, mniejszą lękliwość, większą jasność myślenia i rozumienia oraz lepiej radzą sobie z sytuacjami życia codziennego.

          Więcej informacji na temat Metody Tomatisa znajdziecie Państwo na stronie www.tomatis.com

        • Klasy 3PB i 3PC na wycieczce w Bieszczadach

        • Nowa galeria Klasy 3PB i 3PC na wycieczce w Bieszczadach została dodana do albumu fotograficznego

          W dniach 21-23 września klasy 3PB i 3PC wyjechały na wycieczkę w Bieszczady. Zwiedziliśmy między innymi ruiny Klasztoru Karmelitów Bosych w Zagórzu. Wybraliśmy się na przejażdżkę Bieszczadzkimi Drezynami Rowerowymi. Niezapomniane wrażenia, mimo, że w drodze powrotnej dopadł nas deszcz. Spacerowaliśmy po Zaporze Solińskiej i zaliczyliśmy rejs statkiem po Jeziorze Solińskim.

        • JUBILEUSZ 145-LECIA SZKÓŁ GÓRSKIEGO

        • Nowa galeria JUBILEUSZ 145-LECIA SZKÓŁ GÓRSKIEGO została dodana do albumu fotograficznego

          145 lat szkół im. Wojciecha Górskiego. Cudowna uroczystość łącząca pokolenia od 6 do 90 lat. Gościliśmy dzisiaj znamienitych gości: p. Burmistrza Dzielnicy Bielany Grzegorza Pietruczuka, zastępcę Burmistrza Dzielnicy Bielany p. Katarzynę Potapowicz, zastępcę Burmistrza Dzielnicy Bielany p. Andrzeja Malinę, radną Dzielnicy Bielany p. Joannę Radziejewską, dyrektorów bielańskich szkół, Prawnuczkę naszego Patrona, Wychowańców, delegację z bratniej szkoły w Pamiątce😃 Dziękujemy za Waszą obecność💞 W trakcie uroczystości na boiskach szkoły odbywały się zabawy, rozgrywki sportowe, a nauczyciele piekli na grillu kiełbaski.

      • ZEBRANIA  Z  RODZICAMI
        • ZEBRANIA Z RODZICAMI

        • Odbędą się w środę 07 września 2022 r.

          17:00 - Szkoła Podstawowa i Oddział Przedszkolny

          18:00 - Liceum Ogólnokształcące 

          Przydział sal będzie wywieszony przy wejściu do szkoły.

           

          O godz. 18:45 w stołówce szkolnej odbędzie się zebranie Rady Rodziców, na którym zostanie przedstawione sprawozdanie za rok szkolny 2021/22 oraz zostanie wybrana nowa Rada Rodziców na rok szkolny 2022/23. Na spotkanie zaproszone są przedstawiciele Rad Oddziałowych.

           

      • UWAGA
        • UWAGA

        • ZAMIANA  ADRESU  E-MAIL  SZKOŁY

           

          Szanowni Państwo od dziś prosimy o wysyłanie wiadomości na adres:

          zs49@eduwarszawa.pl

      • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
        • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

        • Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 1 września według następującego harmonogramu:


          09:00 Szkoła Podstawowa

          klasy 1 - 3  - w sali gimnastycznej

          klasy 4 - 6  - spotkanie w salach lekcyjnych z wychowawcami 

           

          11:00 Liceum Ogólnokształcące

          klasy 1 - w sali gimnastycznej

          klasy 2 - 4 - spotkanie w salach lekcyjnych z wychowawcami 

           

      • SZKOLNY KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH - LICEUM
        • SZKOLNY KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH - LICEUM

        • W naszej szkole, tradycyjnie we wrześniu odbywa się kiermasz używanych podręczników szkolnych.

          Zainteresowani mogą nabyć podręczniki po znacznie niższych cenach od swoich starszych kolegów.

          Kiermasz odbędzie się we wtorek 6 września br. podczas długiej przerwy 12:25-12:45 na II piętrze.

      • 5. BIELAŃSKI WIECZÓR LEKKOATLETYCZNY
        • 5. BIELAŃSKI WIECZÓR LEKKOATLETYCZNY

        • Wrzesień to dobry czas, aby dzieci poczuły "wspomnienie wakacji".

          Zapraszamy rodziców z dziećmi 2 września na 5.Bielański Wieczór Lekkoatletyczny na warszawskim AWF-ie!

          Dzieci spróbują sił na tartanowej bieżni lekkoatletycznej!

           

          Kiedy dzieci biegają...Rodzice też! Dorosłych zapraszamy do wzięcia udziału w:

          • biegach na dystansach od 100 do 1000 metrów,
          • skoku w dal 
          • pchnięciu kulą
          • sztafecie 4x400m

           

          Na milusińskich czekają pamiątkowe koszulki i medale oraz moc emocji w 4 kategoriach:

          • do lat 5 – 60m
          • 6 -8 lat – 100m
          • 9-11 lat – 150m
          • 12-13 lat – 200m

          Impreza jest również skierowana do młodzieży licealnej na każdym poziomie zaawansowania sportowego!

           

          Data imprezy - 2.09.2022

          Regulaminhttps://biegambolubie-noca.pl/regulamin-5-bielanski-wieczor-lekkoatletyczny/

          LINK DO ZAPISÓWhttps://dostartu.pl/5-bielanski-wieczor-lekkoatletyczny-m7875

           

          Impreza odbywa się na pełnowymiarowym 400- metrowym obiekcie (stadion lekkoatletyczny) z profesjonalną nawierzchnią tartanową na warszawskim AFW-ie - NIE PRZEGAP, TO MOŻLIWOŚĆ SPRAWDZENIA SIĘ NA BIEŻNI !

          Biegi odbywać się będą na dystansach od 100 do 1000 metrów, przewidziane są także konkurencje techniczne - skok w dal oraz pchnięcie kulą.

          Zbierz kolegów i koleżanki i stwórzcie sztafetę 4x400m! To świetny czas do spędzenia razem po wakacjach!"

           

      • SPOTKANIE INFORMACYJNE
        • SPOTKANIE INFORMACYJNE

        • SPOTKANIA INFORMACYJNE DLA RODZICÓW UCZNIÓW ROZPOCZYNAJĄCYCH NAUKĘ W NASZEJ SZKOLE ODBĘDĄ SIĘ:

           

          DLA ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO ORAZ KLAS PIERWSZYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ

          w środę 24 sierpnia 2022 r. o godzinie 17:30 w sali gimnastycznej 

           

          DLA KLAS PIERWSZYCH LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

          w CZWARTEK 25 sierpnia 2022 r. o godzinie 17:30 w sali gimnastycznej 

           

          WEJŚCIE PRZEZ BLOK SPORTOWY

          O ewentualnych zmianach dotyczących terminu lub formy spotkania będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej.

      • EGZAMINY POPRAWKOWE
        • EGZAMINY POPRAWKOWE

        • Egzaminy poprawkowe odbędą się w następujących terminach:
           

          25 sierpnia 2022 (czwartek)

          09:00 - matematyka - Liceum Ogólnokształcące

          12:00 - matematyka  - Szkoła Podstawowa

           

          26 sierpnia 2022 (piątek)

          09:00 - fizyka / chemia / jęz. angielski - Liceum Ogólnokształcące

           

    • Kontakty

      • Zespół Szkół nr 49 w Warszawie
      • ul. Lwa Tołstoja 2; 01-910 Warszawa Poland
      • tel: +48 22 835 95 58 fax: +48 22 835 95 58
      • BIP: zs49.bip.um.warszawa.pl
      • e-PUAP: /ZSnr49Warszawa/domyslna
  • Media społecznościowe

  • Galeria zdjęć

      brak danych