•  PRZYGOTOWANIA  DO  MATURY
           W  RADIOWEJ  CZWÓRCE

Egzamin dojrzałości zbliża się wielkimi krokami, więc Czwórka jak co roku wyciąga pomocną dłoń do maturzystów.
          W najbliższych tygodniach na uczniów czekają audycje, które pozwolą im lepiej przygotować się do egzaminów
          oraz zredukować stres z nimi związany.

Na stronie czworka.online maturzyści znajdą materiały powtórkowe
          z takich przedmiotów jak

matematyka, fizyka, chemia, biologia, język polski, angielski, niemiecki czy historia sztuki.

W poniedziałki o 11.40
          w audycji „Stacja Kultura” poetycki cykl Oliwii Krettek „Czy wie(r)sz, że?”. Autorka odkrywa w nim nieznane fakty z życia Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Tadeusza Różewicza, uczy na nowo interpretować ich utwory, a także sprawdza ich ślady
          w ówczesnym świecie, np. w muzyce czy sztuce filmowej.

Od 19 kwietnia o godz. 10.40 radiopowieść „Zbrodnia i kara”.
          Fragmentów jednego z najsłynniejszych dzieł Fiodora Dostojewskiego, należącego jednocześnie do zbioru lektur, będzie można wysłuchać od poniedziałku do piątku.

To nie jedyne nawiązania do matury z języka polskiego w Czwórce.
          Do 4 maja w każdy wtorek o godz. 11.40 Kinga Michalska w swoim cyklu książkowym omówi sylwetki i twórczość laureatów Literackiej Nagrody Nobla oraz przytoczy najważniejsze publikacje, ścieżki kariery
          i aktualne plany wydawnicze autorów docenionych przez Akademię Szwedzką w XXI wieku.

W paśmie „W to mi graj” 17 kwietnia o godz. 12.00 powtórki lektur znajdujące się w zasobach teatru telewizji. Z kolei 24 kwietnia ludzie teatru będą wspominali swoją maturę. Które przedmioty zdawali? Jakie tematy im się trafiły? Może mieli jakieś przygody? Komuś się wypisał długopis, a ktoś ledwo zdążył na maturę ustną?

W majowe środy o godz. 11.30
          Aleksandra Opala w cyklu „Kultura Natury”
          przybliży maturzystom publikacje, techniki, audiobooki, instalacje i ścieżki dźwiękowe, które pomogą się zrelaksować w lesie, zgodnie z coraz popularniejszym trendem lasoterapii.

W czwórkowej „Strefie Relaksu 2.0” w każdy czwartek aż do 6 czerwca najlepsze i niecodzienne sposoby na relaks, rekreację oraz pomoc
          w radzeniu sobie z maturalnym stresem. W audycji „TOP – Trochę Optymizmu Popołudniem” w ramach serwisu muzycznego specjalna playlista do nauki dla maturzystów oraz przegląd gier pomagających się zrelaksować oraz mogących przynieść korzyści naukowe.

LINKI DO POWTÓREK

NIEMIECKI:

Matura z języka niemieckiego. Poznaj na nią "sposób" - Czwórka - polskieradio.pl

ANGIELSKI:

Matura z języka angielskiego. Z nami powtórzysz materiał! - Czwórka - polskieradio.pl

POLSKI:

Matura z Czwórką. Powtórz wiedzę z polskiego - Czwórka - polskieradio.pl

MATEMATYKA:

Matura z matematyki - praktyczne kompendium wiedzy - Czwórka - polskieradio.pl

HISTORIA SZTUKI:

Matura z historii sztuki. Malarstwo, rzeźba, architektura w małym palcu! - Czwórka - polskieradio.pl

•  POWTÓRKA DO MATURY Z WOS-u

Drodzy maturzyści!
          Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW
          zaprasza do udziału w spotkaniach powtórzeniowych
          przed maturą z WOS
          .

WOS w pigułce” to wykłady nagrane wspólnie z wykładowcami Centrum Europejskiego UW.

Finalnie czekać będzie na Was 20 wykładów specjalnie
          wyselekcjonowanych tematycznie.
          Dzięki temu będziecie w stanie odświeżyć sobie najważniejsze
          informacje z kluczowych dla Wiedzy o Społeczeństwie filarów.
          Nie zabraknie tematów związanych z systemami politycznymi, społeczeństwem, partiami politycznymi, integracją europejską czy prawem.

Pierwszy odcinek już dostępny:

Wszystkie wykłady dostępne będą na kanale:
          WNPiSM UW

•  REPETYTORIUM MATURZYSTY

Zachęcamy tegorocznych maturzystów do skorzystania z oferty edukacyjnej TVP. Z myślą o młodych ludziach, którzy przygotowują się do egzaminu dojrzałości, powstał cykl „Repetytorium Maturzysty”. To 70-minutowe programy telewizyjne poświęcone wybranym zagadnieniom z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, fizyki, chemii, historii, geografii, biologii i wiedzy o społeczeństwie. Omawiają je doświadczeni nauczyciele i specjaliści w swoich dziedzinach. Materiały powstały we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.

Cykl edukacyjny „Repetytorium Maturzysty” powstał we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Programy zostały zrealizowane w Centrum Nauki Kopernik. Wzbogacono je materiałami archiwalnymi z zasobów TVP, baz Narodowego Centrum Kultury i Instytutu Pamięci Narodowej.

KLIKNIJ W LINK

•  KONSULTACJE MATURALNE Z HISTORII ON-LINE

Studenci Wydziału Historii UW zapraszają tegorocznych maturzystów na powtórzenie wiadomości przed egzaminem
          z historii!

W ciągu pięciu spotkań omówimy najważniejsze kwestie z pięciu epok historycznych (zgodne z odchudzoną podstawą programową!), odpowiemy na Wasze pytania, rozwiejemy wątpliwości i pozytywnie nastawimy przed egzaminem.

Zajęcia są bezpłatne.

Harmonogram spotkań (godz. 17:00-20:00):
          31 marca: starożytność
          7 kwietnia: średniowiecze
          14 kwietnia: nowożytność
          21 kwietnia: XIX wiek (1789-1918)
          28 kwietnia: XX wiek

Transmisja LIVE na Facebooku

• PLIKI DO POBRANIA

•  WYBÓR KIERUNKU STUDIÓW

Redakcja serwisu www.otouczelnie.pl przygotowała bezpłatny niezbędnik online dla kandydatów na studia 2021.

Informacje zawierają wszystkie kierunki studiów, 392 uczelnie wyższe w Polsce
      oraz zasady rekrutacji na studia.

LINK do artykułu:

Wszystko o studiach, dokładne informacje, uczelnie, opisy oraz porady ekspertów.
      Wybierz swoje studia, dowiedz się jak wygląda rekrutacja i jak wybrać uczelnię wyższą.
      www.otouczelnie.pl

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.
      Redakcja otouczelnie.pl
      E: kontakt@otouczelnie.pl